(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

plytki grzewcze (Nr 5459686)

plytki grzewcze

Długość [m]:

2.0

Szerokość [m]:

70

Wysokość [m]:

2.0

Waga w kg (łączna):

70

Typ usługi:

Tylko transport

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2351.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

21 lis 2019


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie przedmiotów szklanych, delikatnych oraz niewytrzymałych trzeba zawczasu pomyśleć o możliwości ochronienia pakunku – w takich okolicznościach nie wystarczy typowy karton. Pustą przestrzeń paczki trzeba wypełnić plastycznymi elementami ochronnymi. Delikatną rzecz dobrze jest owinąć w folię stretch – zwłaszcza swoje zainteresowanie trzeba poświęcić elementom ze szkła i dodatkowo należy zapełnić puste miejsca w kartonie, aby się one nie przemieszczały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc zabezpieczenia przedmiotu folią, znaczące będzie także otoczenie przedmiotu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

Kiedy przewozimy wielkie ze szkła przedmioty przykładowo szklane półki, to warto ochronić je zarówno przed rozbiciem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła przedmiot okręcamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w pudle oraz drukowanymi literami notujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z podobnym napisem.

Niewielkie szklane przedmioty przykładowo szklanki, butelki można owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub papierem. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie stukały o siebie. W ten sam sposób układamy kryształy. W przypadku większych łatwo tłukących się rzeczy, przykładowo żyrandole lub telewizory, należy użyć dla dodatkowego ochronienia miękkie materiały, takie jak bluzki oraz szmatki.

Koszt transportu przedmiotów specjalnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru, wymiarów, odcinka do pokonania i terminu realizacji paczki. Kluczowe znaczenie może mieć także fakt, kiedy wymagamy zastosowania specjalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli chcemy, aby to firma przewozowa zabezpieczyła przedmiot). Na przykład, na aukcji transportowej transport szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt około 140 zł. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to wydatek rzędu 250 PLN.