(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-07-25 15:41

płyty plexi

(Nr 1921879)
płyty plexi

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

0.2

Waga w kg (łączna):

150.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

ostrożnie

Opakowanie ładunku:

płyty plexi 2x3 metry o gr. 5 mm . luzem

Dystans: 25.00 km

Informacje dodatkowe:

z ulicy narwickiej Gdańsk do 80-209 Chwaszczyno. Termin do ustalenia

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu przedmiotów szklanych, delikatnych lub łamliwych przydałoby się z wyprzedzeniem rozważyć możliwość ochronienia paczki – w takiej kwestii nie wystarczy typowy karton. Wolną przestrzeń pakunku trzeba wypełnić plastycznymi elementami ochronnymi. Przedmiot bezpiecznie będzie owinąć w folię bąbelkową – zwłaszcza swoje zainteresowanie trzeba poświęcić przedmiotom łamliwym i pamiętać, żeby zapełnić niezajęte przestrzenie w pudle, aby się one nie poruszały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Oprócz ochronienia elementu folią, kluczowe będzie także otoczenie elementu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

    Gdy transportujemy duże tłukące się przedmioty przykładowo szklane półki, to warto osłonić je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed popękaniem. Szklany element okręcamy szczelnie folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z tym samym komunikatem.

    Niewielkie szklane przedmioty na przykład szklanki, lampki warto owinąć starymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. Następnie układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie stukały o siebie. W ten sam sposób układamy kryształy. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, na przykład lampy czy telewizory, warto użyć dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, takie jak bluzki lub szmatki.

    Koszt transportu przedmiotów łatwo tłukących się zależy od ciężaru, wymiarów, trasy oraz daty realizacji przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć także fakt, jeśli żądamy zastosowania specjalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli prosimy, aby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na giełdzie transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek około 140 zł. Za transport lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 zł.

Adres i termin nadania

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Chwaszczyno, 80-209, Polska

Termin elastyczny