(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-07-22 18:07

Podajnik kostki słomy

(Nr 2997892)

Marka i model:

Samas

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.7

Waga w kg (łączna):

400.00

Dystans: 1389.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz maszyn uprawnych niejednokrotnie jest przewozem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie maszyny uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą samodzielnie jeździć po polskich trasach, jako że ich rozmiar przewyższa dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Problem powodować może również napór osi maszyn uprawnych, jaki przewyższa zasady możliwe dla większości tras.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły stosuje się przyczepy rodzaju jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych powinni dysponować prawidłowo dopasowanymi lawetami, jakie potrafią przetransportować pojazdy uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli maszyna przewyższa możliwe normy wielkością lub wagą, potrzebne jest otrzymanie odpowiedniego pozwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu pojazdów uprawnych

    Koszt transportu maszyny uprawnego jest uzależniona od gabarytów, wagi i stanu urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym czynnikiem może być dodatkowo czas transportu.

Adres i termin nadania

Belfort, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Samocice, 33-220, Polska

Termin elastyczny