(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Podbieracz pokosów do kombajnu bizon (Nr 4531197)

Marka i model:

podbieracz

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

200.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 259.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Gąbin

Od 13 cze 2019 do 14 cze 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Gronowo Górne

17 cze 2019


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn rolniczych zazwyczaj jest transportem o wielkich gabarytach. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie pojazdy uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą zwyczajnie przemieszczać się po polskich trasach, bo ich rozmiar przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak także w Europie. Problem stanowić może także napór osi maszyn rolniczych, jaki przerasta standardy dozwolone dla większości dróg.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych z reguły używa się przyczepy typu jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych powinni posiadać odpowiednio dostosowanymi lawetami, które mogą być w stanie przewieźć ciągniki rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, jeśli maszyna przerasta dozwolone zasady wymiarami lub ciężarem, potrzebne będzie dostanie specjalnego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

Cena transportu urządzenia uprawnego jest związana od wymiarów, wagi i sprawności maszyny. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być również czas transportu.