(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Podusfitka do Mercedes Vito (Nr 8122669)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Podusfitka do Mercedes Vito
320 x 155 x 20 cm
5 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
5 kg
Dystans
295 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 26 paź 2021 do 3 lis 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Wieprzów Ordynacki

Od 26 paź 2021 do 3 lis 2021


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu rzeczy szklanych, delikatnych lub niewytrzymałych przydałoby się wcześniej rozważyć możliwość osłonięcia przesyłki – w takiej kwestii nie wystarczy typowy karton. Wolną przestrzeń paczki warto wypełnić elastycznymi częściami ochronnymi. Element kruchy bezpiecznie będzie zawinąć w folię bąbelkową – w głównej mierze uwagę powinno się poświęcić rzeczom tłukącym i pamiętać, żeby wypełnić wolne przestrzenie w pudle, żeby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc zabezpieczenia rzeczy folią, znaczące będzie także otoczenie elementu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

Kiedy przewozimy wielkie tłukące się elementy na przykład szyby, to należy osłonić je zarówno przed rozbiciem jak i przed porysowaniem. Łatwo tłukący się element owijamy szczelnie folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, układamy w kartonie i czytelnie podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy naklejkę informującą z tym samym komunikatem.

Drobne ze szkła elementy takie jak kieliszki, lampki dobrą praktyką jest osłonić starymi gazetami lub papierem. W kolejnym etapie umieszczamy je w pudle w ten sposób, aby nie dotykały się. Tak samo pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych rzeczy, takich jak lampy lub monitory, wypada wykorzystać dla dodatkowej osłony miękkie materiały, takie jak swetry oraz szmatki.

Koszt transportu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od wagi, formatów, trasy i terminu przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, kiedy żądamy zastosowania profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeżeli prosimy, aby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na giełdzie transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek zaledwie 140 zł. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 złotych.