(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

pointer (Nr 4703328)

Waga w kg (łączna):

22.00

Budżet zlecenia [€]:

550

Dystans: 1473.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Birmingham

Od 21 sie 2019 do 22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Czechy, Praga, Praga

Od 23 sie 2019 do 24 sie 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeżeli posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.