(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pokład od łodzi (Nr 5636695)

Długość [m]:

2.6

Szerokość [m]:

2.25

Wysokość [m]:

0.9

Waga w kg (łączna):

91

Dystans: 912.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Kobierzyce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Hilzingen

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi z silnikiem

Koszt transportu łodzi z silnikiem uzależniony jest zazwyczaj od wymiaru i ciężaru łodzi, jak również od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Koszt przewozu małej łodzi motorowej to 1,20 złotych za kilometr. Natomiast cena przewozu dużej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 - 3 złotych za kilometr. Cena transportu małych, lekkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt około 0,80 zł/km.

Na przykład, przetransportowanie łodzi o wadze 200 kg na odcinku z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) cena wyniosła 649 złotych, czyli 1,20 zł/km. Za przewóz łodzi o ciężarze 350 kilogramów na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 km) kosztował 550 zł, czyli 2,30 zł/km.

Za transport jachtu o wadze aż 700 kilogramów na odcinku Bourne (UK) – Nowa Sól (1462 kilometry) zapłacono 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Przed wyceną transportu łodzi warto upewnić się, czy gabaryty podane przez wytwórcę łodzi to realne wymiary łodzi. Długość liczy się od środka rufy do końca dziobu, za to szerokość wyznacza punt, w jakim łódź motorowa jest najszersza.

Formalności

Przy transporcie łodzi radzi się wybór mało uczęszczanych tras jak i również unikanie godzin o wysokim natężeniu ruchu drogowego. Masa łodzi i lawety nie może być większa niż 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas przewoźnika obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź ma być przewożona drogą morską, obowiązkowe jest posiadanie papierów upoważniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie firmę transportową, czy łajba jest ubezpieczona, jak również czy dostępne są w łodzi środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.