(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 09:14

POLARIS RZR XP ******* pojazdow utv i atv)

(Nr 2998852)
POLARIS RZR XP ******* pojazdow utv i atv)

Marka i model:

BOMBARDIER OUTLANDER

Waga w kg (łączna):

5000.00

Budżet zlecenia [zł]:

50000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 4766.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak tylko pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Lublin, Polska

12 sie 2018

Adres i termin dostawy

Biszkek, Kirgistan

1 wrz 2018