(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Polaris Sportsman 90 (Nr 8000529)

Polaris Sportsman 90
Waga
Sztuk
Polaris Sportsman 90
Długość
156 cm
138 kg
1
Łączna waga:
138 kg
Dystans
372 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Świekatowo

Od 31 sie 2021 do 4 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

Od 1 wrz 2021 do 10 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.