(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-09-03 14:38

Polonez (Nr 3188506)

Polonez

Marka i model:

Polonez

Waga w kg (łączna):

1100.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 132.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wyszków, 07-200, Polska

Od 20 wrz 2018 do 21 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Płock, Polska

Termin elastyczny