(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 20:15

Polska Anglia samochód

(Nr 2641808)
Polska Anglia samochód

Marka i model:

Bmw e46

Waga w kg (łączna):

500.00

Dystans: 1877.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Rzeszów, Polska

26 maj 2018

Adres i termin dostawy

Bognor Regis, Wielka Brytania

28 maj 2018