Pomeranian (Nr 6527317)

Pomeranian

Waga w kg (łączna):

1

Dystans: 3972.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Finlandia, Etelä-Suomi, Helsinki

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.