(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pompa ciepła (Nr 8219160)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Pompa ciepła
75 x 90 x 168 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
1468 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Sathonay-Camp

Od 13 gru 2021 do 19 gru 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Sieroszewice

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie wykorzystywane w transporcie niewielkich towarów (drobnicy), które przeważnie podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są popakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa również przewożona na europaletach. Metalowe pojemniki służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja kontenera jest trwała, co umożliwia wielokrotne zastosowanie. Każdy kontener ma należyty sprzęt, który ułatwia mocowanie i transportowanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki zwykle przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Wziętym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, z reguły określany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o objętości prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 europalet. Pojemniki te zwykle używa się w przewozie materiałów zapakowanych.

Dostępne bywają także pojemniki 1C i 1A rodzaju „open top” – ich wymiary są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten typ kontenerów wykorzystuje się przy przewożeniu surowców wkładanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w przewozie pakunków ponadgabarytowych i ciężkich ładunków. Ten typ kontenera w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Pozostałymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozchylane ściany i dach. Kontenery kategorii „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu kontenera

Cena przewozu kontenera jest zależna od wymiarów oraz typu transportowanego towaru, trasy oraz szczególnych warunków, które firma transportowa musi zrealizować podczas przewozu.