(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Pontiac Firebird (Nr 5393942)

Marka i model:

Pontiac Firebird

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1169.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Thun

Od 18 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Bośnia I Hercegowina, Federation Of Bosnia And Herzegovina, Ključ

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.