(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pontiac firebird (Nr 5568687)

Marka i model:

Pontiac Firebird

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1851.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Sussex, Billingshurst

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Krężnica Jara

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.