(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 15:04

pontiac sunbird

(Nr 3006524)
pontiac sunbird

Marka i model:

pontiac sunbird cabriolet

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2246.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Zürich, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Faro, Portugalia

Termin elastyczny