(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ponton z silnikiem oraz sprze windsurfingowy (Nr 5962758)

Ponton z silnikiem oraz sprze windsurfingowy

Długość [m]:

6.5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

1500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3395.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, El Puerto De Santa María

Od 30 mar 2020 do 5 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Sopot

5 kwi 2020


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łódź” znajduje się szerokie pasmo różnorakich pojazdów żeglujących. Rozpoczynając od niepokaźnych, jak: kajaki, motorówki, po przez większe, takie jak: jachty. Przy przewozie żaglówek, zwłaszcza tych większych, kluczową kwestią jest ich ciężar. Firma transportowa, która zdecyduje się na taki transport łódki, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy ładunek przewyższy 3,5 t. W momencie, kiedy dojdzie do przekroczenia 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL i firma transportowa ma obowiązek posiadać w samochodzie mechanizm typu: viaBox.

W trakcie transportu łajby - niezależnie od jej gatunku - istotne jest pousuwać jak najwięcej rzeczy ruchomych, a te których nie można usunąć przypiąć w taki sposób, żeby się nie ruszały. Warto mieć wiedzę, że przedmioty luźne potrafią zniszczyć łódź w jakimś stopniu.

Koszt przewozu motorówki czy też żaglówki przede wszystkim uzależniony jest od ciężaru, rozmiaru oraz odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Gdy samemu nie możemy przetransportować jacht, polecamy użycie giełdy przewozowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” zlecić za free ogłoszenie, a w kilka chwil wieść zostanie dostarczona do tysiąca firm transportowych, które przeanalizują wypisany ładunek i wystawią swoje wyceny. Dzięki temu w jednym miejscu posiada się dostęp do wielu wycen różnych firm transportowych. Czym szczegółowiej będzie przedstawiony ładunek, tym dokładniejsza będzie wycena takiego przewozu.

Np., koszt dla kajaka mieści się w zakresie od 0,3 do 0,5 zł/km. Cena łodzi motorowej śr. gabarytu, przeważnie rozpoczyna się od 1,2 zł/km, a koszt dużego jachtu - to najczęściej widełki od 2,5 do 3 zł/km.