(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 22:28

Ponywagen (Hänger)

(Nr 2648644)

Marka i model:

No name

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Fehrbellin, 16833, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Weil am Rhein, 79576, Niemcy

Termin elastyczny