(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsch (Nr 5381018)

Porsch

Marka i model:

Porsche boxter

Waga w kg (łączna):

1250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

3 lis 2019

Adres i termin dostawy

Honduras, Cortés, San Pedro Sula

29 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.