(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche (Nr 4835004)

Porsche

Marka i model:

Porsche

Waga w kg (łączna):

2200.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3177.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 31 sie 2019 do 21 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Antalya

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.