(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Porsche (Nr 5756594)

Porsche

Marka i model:

Porsche

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 206.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Łajski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Radomsko

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.