(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

porsche 356 (Nr 5537763)

porsche 356

Marka i model:

Porsche 356

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Lake Wales

30 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.