(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche 911 (Nr 4898382)

Porsche 911

Marka i model:

Porsche 911

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 522.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Kempten

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Cavriago

20 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.