(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche 911 (Nr 5258170)

Porsche 911

Marka i model:

Porsche 911

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1796.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Birmingham

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.