(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche 911 (Nr 5264730)

Porsche 911

Marka i model:

Porsche 911

Waga w kg (łączna):

1400.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1796.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Birmingham

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.