porsche 911 (Nr 6133362)

porsche 911

Marka i model:

porsche 911

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1680.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Turgowia, Frauenfeld

Od 16 lip 2020 do 18 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.