porsche 911 (Nr 6228277)

porsche 911

Marka i model:

porsche 911

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [€]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1258.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Solingen

Od 27 lip 2020 do 14 sie 2020

Adres i termin dostawy

Słowacja, Kraj Bańskobystrzycki, Brezno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.