Porsche 911 (Nr 6416340)

Porsche 911
Waga Sztuk:
Porsche 911 964 (1989 - 1994) Targa targa
Długość
425 cm
Szerokość
165 cm
Wysokość
132 cm
ok. 1350 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1350 kg
Dystans: 1477 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Genua

Od 25 sie 2020 do 27 sie 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Southampton, Southampton

Od 29 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.