Porsche 911 (Nr 6515571)

Porsche 911
Waga Sztuk:
Porsche 911 992 (2018 - 2020) Carrera Coupe
Długość
451 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
130 cm
ok. 1565 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1565 kg
Dystans: 2216 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heilbronn

Od 24 wrz 2020 do 22 paź 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, Stambuł

1 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.