(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Porsche 911 (Nr 6801030)

Waga Sztuk
Porsche 911 997 (2004 - 2010) GT3 Coupe 2-Drzwiowy
Długość
446 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
128 cm
ok. 1395 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1395 kg
Dystans 1876 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Buckinghamshire, Amersham

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.