Porsche 911 (Nr 7489764)

Porsche 911
Waga
Sztuk
Porsche 911 991 [restyling] (2015 - 2020) Carrera cabriolet 2-Doors
Długość
452 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
129 cm
ok.
1617 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1617 kg
Dystans
1453 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 16 lip 2021 do 17 lip 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Awinion

Od 6 sie 2021 do 7 sie 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.