Porsche 911 (Nr 7547516)

Porsche 911
Waga
Sztuk
Porsche 911 997 [restyling] (2008 - 2013) Sport Classic Coupe 2-Türig
Długość
444 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
129 cm
ok.
1425 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1425 kg
Dystans
5628 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, دبي

Od 10 maj 2021 do 30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Dolna Austria, Wiener Neustadt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.