(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche 911 (Nr 7594905)

Porsche 911
Waga
Sztuk
Porsche 911 997 [restyling] (2008 - 2013) Targa targa 2-Türig
Długość
443 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
130 cm
ok.
1550 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1550 kg
Dystans
244 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

Od 15 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

Od 19 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.