(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche Cabrio (Nr 5144574)

Porsche Cabrio

Marka i model:

Porsche 992 cabrio

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1135.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

18 lis 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Wenecja Euganejska, Wenecja

30 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.