(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 11:48

Porsche Carera

(Nr 2642984)
Porsche Carera

Marka i model:

Porsche carrera

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 573.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Fulda, Niemcy

Od 1 maj 2018 do 6 maj 2018

Adres i termin dostawy

Lubin, 95083, Polska

Od 1 maj 2018 do 6 maj 2018