(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche Cayenne (Nr 5898087)

Porsche Cayenne

Marka i model:

Porsche Cayenne Turbo

Waga w kg (łączna):

2800

Budżet zlecenia [€]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 8941.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Salzburg, Salzburg

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Kenia, City Of Nairobi Park, Nairobi

1 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.