Porsche Cayenne (Nr 6651479)

Porsche Cayenne
Waga Sztuk:
Porsche Cayenne 957 [restyling] (2007 - 2010) Crossover 5-Drzwiowy
Długość
479 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
169 cm
ok. 2315 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2315 kg
Dystans 6439 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Od 8 paź 2020 do 15 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 31 paź 2020 do 20 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.