Porsche Cayenne (Nr 6681690)

Porsche Cayenne
Waga Sztuk:
Porsche Cayenne 958 (2010 - 2014) Crossover
Długość
484 cm
Szerokość
193 cm
Wysokość
169 cm
ok. 2240 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2240 kg
Dystans 4794 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Arabia Saudyjska, Rijad, Rijad

Od 18 paź 2020 do 20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 9 lis 2020 do 24 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.