Porsche Cayenne (Nr 6692421)

Porsche Cayenne
Waga Sztuk:
Porsche Cayenne 958 (2010 - 2014) Crossover
Długość
484 cm
Szerokość
193 cm
Wysokość
169 cm
ok. 2240 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2240 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 16 lis 2020 do 28 lis 2020

Adres i termin dostawy

Panama, Provincia De Veraguas, Manzanillo

30 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.