(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche Cayenne (Nr 7594148)

Porsche Cayenne
Waga
Sztuk
Porsche Cayenne 955 (2002 - 2007) Crossover 5-Puertas
Długość
478 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
169 cm
ok.
2207 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2207 kg
Dystans
961 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Vélez-Málaga

Od 25 kwi 2021 do 28 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.