Porsche Cayenne (Nr 7601352)

Porsche Cayenne
Waga
Sztuk
Porsche Cayenne 957 [restyling] (2007 - 2010) Crossover 5-Puertas
Długość
479 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
169 cm
ok.
2270 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2270 kg
Dystans
2671 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Antwerpia

Od 2 kwi 2021 do 4 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, Stambuł

Od 8 maj 2021 do 11 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.