(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche Cayenne x 2 (Nr 6503863)

Porsche Cayenne x 2
Waga Sztuk:
Porsche Cayenne 957 [restyling] (2007 - 2010) Turbo/Turbo S/GTS crossover 5-Puertas
Długość
479 cm
Szerokość
195 cm
Wysokość
167 cm
ok. 2430 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 4860 kg
Dystans: 7972 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Od 18 wrz 2020 do 26 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 13 paź 2020 do 14 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.