(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Porsche Cayman (Nr 4901698)

Porsche Cayman

Marka i model:

Porsche 2016

Waga w kg (łączna):

1460.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1311.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Wallonie, Chaudfontaine

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.