Porsche Cayman (Nr 7779019)

Porsche Cayman
Waga
Sztuk
Porsche Cayman 982 (2016 - 2020) Coupe 2-Doors
Długość
437 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
129 cm
ok.
1360 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1360 kg
Dystans
2309 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 30 wrz 2021 do 1 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 30 paź 2021 do 1 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.