(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Porsche Cayman GT4 (Nr 5008934)

Porsche Cayman GT4

Marka i model:

Porsche Cayman GT4

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2456.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Herzogenaurach

Od 26 lis 2019 do 29 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 27 lis 2019 do 4 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.