(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche GT3 (Nr 4882410)

Marka i model:

Porsche GT3

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1281.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

5 paź 2019

Adres i termin dostawy

Monako, Monaco, Monaco

9 paź 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.