(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche GT3RS (Nr 5727474)

Porsche GT3RS

Marka i model:

Porsche GT3RS

Waga w kg (łączna):

1360

Budżet zlecenia [€]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 995.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Cannes

27 cze 2020

Adres i termin dostawy

Luksemburg, Luxembourg, Bofferdange

29 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.