(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Porsche Macan (Nr 6122412)

Porsche Macan

Marka i model:

Porsche MACAN

Waga w kg (łączna):

1850

Liczba sztuk:

1

Dystans: 533.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 19 maj 2020 do 20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gniewino

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.