Porsche Macan (Nr 6705680)

Porsche Macan
Waga Sztuk:
Porsche Macan 1 Gen. (2013 - 2020) Crossover
Długość
469 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
160 cm
ok. 1925 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1925 kg
Dystans 415 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Poczdam

Od 8 gru 2020 do 11 gru 2020

Adres i termin dostawy

Dania, Zelandia, Roskilde

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.