(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Porsche Macan (Nr 7305340)

Waga
Sztuk
Porsche Macan 1 Gen. (2013 - 2020) Crossover
Długość
469 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1847 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1847 kg
Dystans
407 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Słupsk

Od 25 sty 2021 do 27 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.